Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gasnące światła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Gasnące światła

    Zamieszczone przez JanuszSz
    Lepiej się sprawdza niż wieszanie na lusterku,gdyż w tym przypadku płyta się obraca i nie zawsze zbiera dokładnie.
    :haha: :haha: : :haha:

  • #2
    Gasnące światła

    Mam dość nietypowy problem. Jade sobie dzisiaj przez las jest godzina 22 zapalam długie i przy gaszeniu gasną dlugie, drogowe i kontrolki szafy razem z jej podświetleniem za jakies 4 sec zapalają sie z powrotem i jest już wszysko ok. Jak wróciłem do domu to przez 5 min knyfflowałem przełącznikiem długich i problem się nie powtórzył.
    Niby nic poważnego ale gdyby tak zgasło wszysko gdzieś na zakręcie to nawet ni echce myśleć co może sie stać przy predkości ponad 100km/h.
    Ma ktoś pomysł co to może być???zaznaczyć bym chciał że silnik nie zgasł i radio też nie zgasło!

    [ Dodano: Pią 15 Sie, 08 01:27 ]
    no i się doczekałem światła zgasły całkiem moge jedynie mrugać dlugimi.
    wie ktoś może co to moze być???

    Komentarz


    • #3
      Hello Kolego! Własnie wczoraj mialem taki sam problem i to w trasie... Twoj temat jest z wiosny i chciałbym sie dowiedziec jak rozwiazales problem... czy wymieniles przelaczniki? Pozdrawiam.

      Komentarz


      • #4
        czyzyk a dokładnie to o co chodzi?
        Jeśli gasną ci światła mijania w trasie a możesz zapalić długie to poszedł ci przełacznik, a tak miałem. Wszystkie inne poza mijania działały. Do wymiany był przełacznik świateł (ta wajcha od kierunków). Zreszta poszukaj na forum było o tym.

        Komentarz


        • #5
          okazalo sie ze jak rozebralem przełącznik świateł to pod płytką drukowaną masz styki które się zapiekają. Jeżeli je wyciągniesz to zobaczysz nadtopione miejsce trzeba wyczyścić i już. Pod warunkiem że to bedzie to samo. Ale spróbuj zanim poszukasz czegoś bardziej ambitnego i za co bedziesz musiał zapłacić a to można spokojnie samemu zrobić.


          framir... w moim przypadku akurat było to pokrętło.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez misiak1985
            to zobaczysz nadtopione miejsce trzeba wyczyścić i już
            Potwierdzam - pół roku temu robiłem to samo.
            Sprawdź przy okazji stan styków przełącznika- przy tej usterce tworzywo które się nadtapia powoduje iż styki mają tendencje do słabego ze sobą kontaktu.Po usunięciu nadtopionego tworzywa w moim przypadku zachodziła konieczność ich dogięcia aby zwiększyć siłę ich zwierania.
            Dobrze byłoby oczyścić najpierw nadpalone styki aby usunąć w miarę możliwości powstałe wżery(zwiększyć powierzchnię stykania) i na końcu potraktować substancją typu np. "Kontakt"

            czyzyk
            Patrzę na Twój profil , studiuję mapę Polski i zastanawiam się czyżby od wczoraj w lubelskim powstała jakaś nowa enklawa do zamieszkania ZMC?

            Komentarz


            • #7
              Dzięki za pomoc. Dam znać co mi z tego wyszło.
              shico: ZMC to po prostu Zamość ( skrót pożyczony od równolatków mojej corki) Pozdrawiam

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X